آموزشپنل کاربری

آموزش ارسال و مدیریت تیکت ها

نحوه ارسال تیکت

شرکت ای اس جی ترید (ESGTrade) برای پاسخگویی به درخواست های کاربران ، علاوه بر پشتیبانی تلفنی ، از سیستم تیکتینگ برای پشتیبانی استفاده می نماید.

آموزش نحوه ارسال تیکت در ای اس جی ترید به این منظور تهیه شده است تا کاربرانی که اطلاعی از نحوه ارسال تیکت ندارند ، بتوانند در پایان این آموزش از این نوع پشتیبانی بهره ببرید.

بخش تیکت ها

برای ارسال تیکت، ابتدا باید توسط نام کاربری و رمز عبور خود (در آموزش ثبت نام و ورود توضیح داده شده است) وارد پنل کاربری خود شوید.

همان طور که در تصویر مشاهده می شود در پنل کاربری یا میزکار خود می توانید هم از طریق منوی سمت راست وارد بخش تیکت ها (1) شوید و هم از طریق گزینه های صفحه اصلی پنل به بخش ارسال تیکت (2) وارد شوید.

نحوه ارسال و مدیریت تیکت ها

ارسال تیکت

در قسمت ارسال تیکت، با پر کردن فرم مربوطه می توانید درخواست خود را به تیم پشتیبانی ارسال کنید تا در اسرع وقت به شما پاسخ بدهند. داخل این فرم (1) شما باید موضوع خود، نوع تیکت و متن مورد نظر خود را وارد کنید و در صورت لزوم، پیوست فایل و یا عکس مورد نظر را انجام داده و در نهایت آن را ارسال کنید.

ارسال تیکت

در پایین صفحه نیز، تیکت های ارسالی شما (2) قابل مشاهده می باشد که در قسمت “وضعیت”، مشخص می شود که تیکت شما در چه مرحله ای (در حال بررسی، پاسخ داده شده و …) است.

همچنین شما در قسمت تنظیمات (3) قابلیت مشاهده جزییات تیکت، امکان پاسخ به تیکت، ویرایش و حذف تیکت را دارید.

مشاهده و مدیریت تیکت ها
پاسخ به تیکت ها

در نظر داشته باشید تمامی فرآیند ، ارسال تیکت پشتیبانی تا زمان پاسخ ‌دهی از طرف بخش پشتیبانی به صورت مکتوب برای ایمیل شما ارسال خواهد شد.

امیدواریم آموزش نحوه ارسال تیکت پشتیبانی در ای اس جی ترید (ESGTrade) برای شما مفید واقع شده باشد.

** امیدواریم که این آموزش نیز پاسخگوی سوالات شما بوده باشد.

برچسب ها
نمایش بیشتر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن